SG301 Tmel pro strukturální zasklívání

Kód: 2184/310
od 580 Kč / ks od 479 Kč bez DPH

Zvolte variantu

SG301 je určený pro strukturální zasklívání a lepení.  SG301 je neutrální jednokomponentní silikonový tmel s vysokým modulem a vynikajícími parametry. Silikon dobře odolává zatížení kompresí, prodloužením, příčnému a podélnému protažení. Tmel dlouhodobě odolává zatížení povětrnostními podmínkami. SG301 je silikonový tmel vhodný pro dvoustranné SG (Structure Glazing) zasklívání a lepení na konstrukcích strukturálních fasád. Tmel je určen pro systémy s dvoustranným lepení. Silikon lze použít i pro vodotěsné a vzduchotěsné utěsnění běžných dilatačních spár u novostaveb a rekonstrukcí. Tímto tmelem lze nahradit tmely sika a dowcorning pro strukturální zasklívání.

Výhody

 • Tmel pro dvoustranného SG lepení
 • Výborná přilnavost na řadu podkladů bez užití primeru
 • Dovolená přetvořitelnost ± 25% dle EN ISO 11 600
 • Rychlá vytvoření povrchové slupky

Detailní informace

balení: 310ml černá - kartuše
Skladem | 2184/310
Můžeme doručit do: 30.5.2024
580 Kč / ks
479 Kč bez DPH
balení: 600ml černá - salám
Momentálně nedostupné | 2184/600
968 Kč / ks
800 Kč bez DPH

Detailní popis produktu

Jednokomponentní silikonový tmel, vhodný pro konstrukční lepení skla, kovu a dalších materiálů. Silikon má vynikající adhezi na širokou škálu podkladů včetně smaltovaného a pokoveného skla, lakovaného či eloxovaného hliníku, lakované nebo nerezové oceli. SG300 je určený pro strukturální zasklívání a lepení. 

 • Aplikace od +5 °C do +40 °C.

 

Výhody

 • výborná přilnavost na široké spektrum podkladů
 • velmi rychlé vytvoření povrchové slupky
 • excelentní odolnost vůči povětrnostním podmínkám
 • nekorozivní systém vytvrzování

 

Balení 

 • 310 ml – kartuše
 • 12 měsíců - doba skladování

Pokyny k aplikaci

Příprava podkladní plochy

Podklad musí být nosný, suchý, zbavený prachu a nečistot. Nesavé podklady s uzavře nými póry očistěte čistícím přípravkem AC201 Čistič a separátor (R40). V případě citlivých povrchů zřeďte čistící přípravek AC201 Čistič a separátor (R40) vodou (nutno vyzkoušet). Pro zlepšení přilnavosti tmelu na problematické porézní podklady použijte Primer AT150.

Zpracování

Pro strukturální zasklívání je nutno aplikovat na dílně. Dílenská aplikace zaručí optimální podmínky při aplikaci a pro vytvrzování. Aplikace na stavbě je povolena pouze v případě oprav, nebo když zasklívání není možno provést jinak. V případě styku silikonu s dalšími materiály je nutné užít takové, které je kompatibilní se silikonem ve smyslu normy DIN EN 26 927. Nevhodné jsou olejové, dehtové nebo bitumen obsahující výplňové materiály a materiály na bázi přírodního kaučuku, chloroprenu a EPDM. Poměr šířky versus tlouštky aplikovaného Spektrem 2 by měl být 2:1, přičemž minimální tlouštka na porézní podklad by měla být 10 mm a 6 mm u neporézního podkladu.

Vyplnění spár

Spektrem 2 vytlačte tak, aby v materiálu nevznikly vzduchové bublinky. Vyhlazení těsnící hmoty proveďte stěrkou vhodného tvaru a použijte přitom prostředek OS300 Vyhlazovací roztok (Glättmittel) (1 polévková lžíce OS300 Vyhlazovacího roztoku na cca. 2 litry vody). Naředěný OS300 Vyhlazovací roztok (Glättmittel) naneste úsporně rozprašovačem na spoj. Vyhlazení proveďte dříve, než se začne tvořit povrchová slupka. Lepicí pásku poté ihned odstraňte, abyste zamezili poškození tvořící se slupky. Nadbytečné množství OS300 Vyhlazovacího roztoku (Glättmittel) poté pečlivě otřete.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: