FS125 WINDOW FACADE SEAL PRO

Kód: 2187/ERN
Akce
408 Kč / ks 337 Kč bez DPH

Zvolte variantu

 Náhrada za FS500 310ml. Silikon na prosklené fasádní konstrukce včetně strukturálních fasád, zasklívání polykarbonátu a tmelení celé řady dilatačních spár stavebních konstrukcí. Lze nahradit za tmel Dowcorning DC 791 fasádní silikon. Barva černá, balení kartuše (310ml).

Výhody

  • výborná přilnavost na široké spektrum podkladů bez nutnosti užití primeru
  • přípustná deformace tmelu ve spáře: + 50%
  • excelentní odolnost vůči povětrnostním podmínkám
  • Tmel nejvyšší kvality třídy 25 LM CC dle EN 15651-1 a 2

Detailní informace

FS500: černý 310 ml
Skladem | 2187/ERN
Můžeme doručit do: 24.7.2024
408 Kč / ks
337 Kč bez DPH

Detailní popis produktu

Silikon FS125 je určený a schválený pro utěsnění spár prosklených fasádních konstrukcí včetně strukturálních fasád, zasklívání polykarbonátu a tmelení celé řady dilatačních spár stavebních konstrukcí. FS500 je vhodný i pro lepení illbruck silikonových pásů. FS500 je jednokomponentní nízkomodulární silikonový tmel, vhodný pro aplikace na většinu neporézních i porézních podkladů např. cihlu, beton, hliník, PVC, ocel, nerezová ocel, sklo a glazované povrchy. 

Výhody

  • Výborná přilnavost na široké spektrum podkladů bez nutnosti užití primeru
  • Extrémně vysoká přípustná deformace tmelu
  • Excelentní odolnost vůči povětrnostním podmínkám (předpokládaná životnost 20 let) Tmel nejvyšší kvality třídy 25 LM CC dle EN 15651-1 a 2
  • Aplikace od +5 °C do +40 °C.

Balení 

  • 310 ml - kartuše
  • 12 měsíců - doba skladování

 

Příprava spár

Pro vytvoření optimální hloubky spáry je potřeba ji nejdříve vyplnit např. PE provazcem TN133 s uzavřenou strukturou buněk. Navíc vložením PE provazce zabráníme možnosti nežádoucího přilnutí následně aplikovaného silikonu na tři plochy (stěny spáry a její dno). V případě výplňového materiálu je nutné užít takový materiál, který je kompatibilní se silikonem ve smyslu normy DIN EN 26 927. Poměr šířky versus hloubky tmelu FS500 aplikovaného do spáry by měl být 2:1, přičemž minimální hloubka na porézní podklad by měla být 10 mm a 6 mm u neporézního podkladu.

Vyplnění spár

Pro dosažení opticky dokonalých spár doporučujeme olepit okraje spár vhodnou lepicí páskou. FS125zatlačte do spáry tak, aby nevznikly vzduchové bublinky. Spáru beze zbytku vyplňte. Vyhlazení těsnící hmoty proveďte stěrkou vhodného tvaru a použijte přitom prostředek AA300 (1 polévková lžíce na cca. 2 litry vody). Naředěný roztok naneste úsporně rozprašovačem na spoj. Vyhlazení proveďte dříve, než se začne tvořit povrchová slupka. Lepicí pásku poté ihned odstraňte, abyste zamezili poškození tvořící se slupky. Nadbytečné množství roztoku poté pečlivě otřete.

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: