Jak zvolit vhodnou OKENNÍ FOLII?

Na začátek si dáme pár informací, proč se vlastně okenní folie používají.

Pro montáž oken se používá norma ČSN 73 05 40 - 2Tato norma říká, že připojovací spára se skládá, ze 3 částí:

A) VNĚJŠÍ UZÁVĚR - POJISTNÁ A VĚTROTĚSNÁ IZOLACE    zony

B) VNITŘNÍ UZÁVĚR - VZDUCHOTĚSNÝ A ZPRAVIDLA PAROBRZDICÍ

C) STŘEDNÍ ČÁST - TEPELNĚ A ZVUKOVĚ IZOLAČNÍ MATERIÁL 

 

VNĚJŠÍ A VNITŘNÍ UZÁVĚR ŘEŠÍME OKENNÍ FÓLIÍ, STŘEDNÍ ČÁST ŘEŠÍME MONTÁŽNÍ PĚNOU.

Pojďme se tedy podívat na typy okenních fólií: 

illbruck ME508 TwinAktiv VV webME350 print_151209_neuME500 TwinAktivME501ME511ME510(1)

 

Folie TWINAKTIV: Tato folie je 2v1, dá se použít na INT i EXT. Folie je takzvaně "inteligentní" a mění svojí funkci - dokáže být vodotěsná, paropropustná nebo parotěsná. 

Folie TWINAKTIV řady 501:  U této fólie platí to samé co u TWINAKTIV, ale ještě k tomu má folie větší UV stabilitu, větší šířky a je pevnější. Více se využívá na pásová okna nebo složitější detaily.

Folie INTERIÉR: Používá se pouze pro vnitřní (INT) stranu připojovací spáry (VNITŘNÍ UZÁVĚR). Tyto folie jsou vyráběny ze vzduchotěsných materiálů, s vyšší nepropustností pro vodní páry, než fólie na exteriérové části spár.

Folie EXTERIÉR: Používá se pouze pro vnější (EXT) stranu připojovací spáry (VNĚJŠÍ UZÁVĚR). Používají se fólie s vysokou mírou propustnosti pro vodní páry, které jsou zároveň schopny zamezit průniku hnaného deště do spáry nebo dokonce vodního sloupce.

 

Teď se podíváme na varianty přilepení folie ke zdi a k oknu: 

Folie je vždy opatřena dvěma lepicími proužky na okno, ať už na boční část okna nebo na spodní. Tato varianta se nazývá EW.

Lepení

PERLINKA: Samolepkou se připevní folie na rám okna a perlinka se vloží do stavebního lepidla. Není potřeba penetrace. Jedná se o folie ME500, ME511, ME510.

LEPIDLEM SP025K přilepení na ostění se použije tmel SP025, tmelem se vytvoří housenka na zdi a na ní se přilepí okenní folie. Samolepka se lepí na rám okna. Jedná se o folie ME501 HI, ME500, ME511 a ME510. Tato varianta se nazývá bez butylu.

BUTYLOVÝ PROUŽEK: K lepení s butylem je v 90% aplikací potřeba penetrace ME902. Nastříká se impregnace a poté se strhne krycí folie butylového pruhu a přitlačí se k ostění. Poté je vhodné folii zaválečkovat k podkladu. Jedná se o folie ME500, ME511, ME510.

CELOPLOŠNÁ LEPICÍ VRSTVA: Nejnovější a nejjednodušší způsob lepení. Folie má samolepku po celé ploše. Přilepíme samolepku na rám a poté strhneme krycí folii a přilepíme folii k ostění. Jedná se o folie ME508, ME501 VV, ME350, ME351

 

 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení